Fórum

Chcete-li vytvořit příspěvky a témata, musíte se přihlásit.

tréninkový terč

Ahoj,

chtěl bych se Vás všech zeptat na názor na tréninkové terče se zúženými segmenty... Využíváte je? Slyšel jsem protichůdné názory.... spíše proti takovýmto terčům. Díky za názory

Tak jsem tu napsal poměrně obsáhlý traktát o tréninkových terčích, doplněný několika obrázky, a když jsem to chtěl publikovat, tak to celé zmizelo, jelikož než jsem to tady s přestávkami dopsal, tak mě systém odhlásil...

Taková šipkařská mandala... :-)

Tak zatím jen ve zkratce. Tréninkový terč mám, používám jej málo a nedoporučuji jej začátečníkům.

Na druhou stranu, jako zpestření ten terč nemusí být vůbec špatný, víc soustředění zkusit trefit ten tenoučký segment. Jeden kamarád na něj chodí trénovat v Brně a docela si ho chválí. Nedávno posílal fotku, jak na něm hodil 180.

No, zkusím to nějak sesumírovat ještě jednou, i když teď trochu stručněji, než mě to zase odhlásí :-)

Tréninkový terč je určitě zajímavý doplněk, ale není moc vhodný, pokud by ho někdo chtěl mít pouze jako hlavní terč. Protože hrát na něm je opravdu těžké. Člověk je tak nějak zvyklý, že na normálním terči k těm svým dvacítkám a pětkám sem tam trefí i T20, a s pár 80+ hody se už dá leccos vyhrát. Na tréninkovém terči se ty triply až tak často nedějí, navíc to člověku nemilosrdně ukáže, že ani ty "tři singly 20" neháže tak často, jak by si myslel.

Já jsem na tréninkovém terči vyhrával o 50% zápasů míň než na normálním terči, průměr mi šel pochopitelně taky dolů a většinu her jsem dohrával až k D1.

Za minulý rok jsem tréninkový terč nepověsil na zeď ani jednou, jindy to bývá tak jednou, dvakrát na tři týdny až měsíc. Na delší dobu jsem ho měl pověšený asi jen ze začátku. Tréninkový terč vlastním asi pět let, mám Bull's Advantage Trainer.

K jeho výhodám bych přidal to, že oproti Winmau Blade 4 byl o poznání tišší. Minulý čas proto, že B4 už doma nemám. Jako ostatní Bulls terče, je i tento poměrně tvrdý a někomu by to mohlo vadit. Ale na trhu je více tréninkových terčů od různých výrobců, takže předpokládám, že bude různá i tvrdost, eventuálně zpracování apod. Některé terče mají kromě zmenšených doublů a triplů, což je základní podstata těchto terčů, i jiné potisky pro trénink míření, jako jsou různé tečky a kroužky atd.

Na trhu jsou k dostání i další tréninkové doplňky jako kroužky Erika Bristowa (které jde za desetinu ceny nahradit obyčejnou gumičkou), různá mířidla a zaměřovače apod. Oblíbené jsou i obyčejné potisky na A4, kde máte několik menších cílů k trefení. Takový papír stačí vytisknout a přišpendlit na terč...

Asi nejvíc užitku přináší tréninkový terč při tréninku doublů. Já trénuji doubly několika způsoby a jeden z nich je, že dokud netrefím aspoň dvě ze tří šipek do požadovaného doublu, tak na další double nejdu. Není to úplně nejsnazší ani na normálním terči, ale když se to pak člověku daří úspěšně hrát na tom tréninkovém, tak to není úplně marný pocit :-)

Jak jsem psal výše, nedoporučoval bych tento terč začátečníkům a horším hráčům, protože hra na takovém terči může být značně demotivující. Ale i někteří profesionálové se k takovým terčům staví skepticky, že nemá cenu na nich trénovat, když se na nich stejně normálně nehraje. Tuším jsem to zaslechl někde od MvG, ale předpokládám, že stejný názor zastává většina hráčů. Je možné, že takové terče mohou mít uplatnění na exhibicích a pod., ale na druhou stranu, kdo si dnes vzpomene na Quadro terče? I na nich se hrávaly některé exhibiční turnaje a dnes jsou spíš sběratelský artikl.

Pro představu přidám pár foteček, jak takový terč vypadá.

Tohle je asi moje první 180...

Mám těch fotek spousty, což mi připomíná další nevýhodu tréninkových terčů - zabírají místo na disku v počítači :-) Obzvlášť když si ze začátku fotíte kdejaké bingo.

Do triplu dokonce vlezou dvě šipky nad sebe...

Jak je vidět, tak i ten střed je u terč Bulls Advantage Trainer menší. Trefit tři bully není jen tak...

...ani když na něj vyšlete devět šipek :-)

Ještě tu mám obrázek, jak jsou v terči umístěny segmenty. Otázka vyvstala na jednom dartsfóru, tak jsem přes sebe vložil dva obrázky a jeden trochu promazal, aby to srovnání vyniklo. Později jsem viděl, že podobné srovnání ke svým terčům přidává i Unicorn, kde jsou segmenty umístěny jinak (na střed původních). Ale tohle je, jak je to rozloženo u terče Winmau. Z obrázku rovněž vyplývá, že i střed je u terče Winmau řešen jinak než u terčů Bulls.

Některé ty další tréninkové terče můžete vidět zde - Trainer Dartboard.

Taky mě pobaví, když někde na netu narazím na svoje fotky tam, kde bych je nečekal :-))

Aniž bych chtěl dělat reklamu, tak vidím, že moje fotky bez mého vědomí posloužily na stránkách jednoho českého prodejce :-)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies, což jsou malé soubory, které ve Vašem počítači ukládají informace a jsou potřebné pro správné fungování stránek. Cookies můžete zablokovat v nastavení ve Vašem prohlížeči. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. [ Více informací o cookies ]

Beru na vědomí