Fórum

Chcete-li vytvořit příspěvky a témata, musíte se přihlásit.

Jak správně mířit

Prosím, pokud by se pokusil někdo mi odpovědět.

Jedná se o míření…oko, šipka, cíl v jedné rovině. Sledujete při míření špičku šipky? Nebo střed šipky, prsty, případně jak míříte? Nejlepší výsledky mám při sledování špičky, ale přijde mi to nějak neohrabané a hrot směřuje hodně nahoru....

Prosím o případné vyjádření, a prosím omlouvám se možná za hloupý dotaz,ale jsem opravdu začátečník.

Děkuji Stanislav

Abych pravdu řekl, tak o tom, co sleduji při odhozu, nějak moc nepřemýšlím. Pravda je, že sem tam si uvědomím, že bych měl mířit pečlivěji, a pak se snažím víc soustředit. Ale spíš se jedná o to, víc se soutředit na cíl, na který mířím. Každopádně bych vyzvedl dvě věci, které mohou pomoci. Za prvé je to taková ta častá poučka o lokti (častá na anglických fórech...). Zní jednoduše - elbow up. Tzn. loket výš. Ono se to nezdá, ale kolikrát opravdu stačí posunout loket při odhozu výš a člověk pak hraje lépe. Druhá poučka je ohledně rotace šipky. Někdo při odhodu roztáčí šipku a někdo ne. Nemá cenu se pokoušet o rotaci, pokud to není hráči přirozené. Ale mně se osvědčilo si na to sem tam vzpomenout a víc se na to soustředit. Když se víc věnuji rotaci, tak šipku hážu větším obloukem, a to mi svědčí líp, než se pokoušet o hod po přímé linii. Ten vyžaduje větší sílu při odhozu, a to pak ubírá na přesnosti. Ale to vše je hodně individuální a u každého hráče to může být jinak. Zároveň je potřeba svoje výkony porovnávat se sebou samým, nemá cenu se pokoušet o stejnou úspěšnost jako mají hráči v TV...

Citace z Stanislav Ivan na 7. ledna 2018, 19:28

Prosím, pokud by se pokusil někdo mi odpovědět.

Jedná se o míření…oko, šipka, cíl v jedné rovině. Sledujete při míření špičku šipky? Nebo střed šipky, prsty, případně jak míříte? Nejlepší výsledky mám při sledování špičky, ale přijde mi to nějak neohrabané a hrot směřuje hodně nahoru....

Prosím o případné vyjádření, a prosím omlouvám se možná za hloupý dotaz,ale jsem opravdu začátečník.

Děkuji Stanislav

Ahoj Stando, mám podobný názor jako Dan, dle mě je nejdůležitější sledovat cíl, prostě se soustředit jen na místo kam házíš. Dostat se do fáze, že nevnímáš nic jiného jen bod, který chceš trefit.  Snažit se mít pevný postoj a zkoušet co nejvíc protahovat ruku až do konce hodu.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies, což jsou malé soubory, které ve Vašem počítači ukládají informace a jsou potřebné pro správné fungování stránek. Cookies můžete zablokovat v nastavení ve Vašem prohlížeči. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. [ Více informací o cookies ]

Beru na vědomí