Fórum

Chcete-li vytvořit příspěvky a témata, musíte se přihlásit.

DARTITIS - zažili jste, jak se projevila u vás a co vám pomohlo?

Psychická nemoc, která nedovoluje hráčům odhod šipky. Spousta hráčů si tím prošlo, asi nejznámější je jméno Erica Bristowa a v poslední době Berryho van Peera. Co vám osobně pomohlo, pomůžete ostatním?

https://www.youtube.com/watch?v=h1PhXeJmTv0

Nerad vzpomínám na toto období :)

Trvalo mi skoro rok než sem se z toho dostal a pak minimálně ještě půl roku než sem se dokázal vrátit ke svému stylu (pevný postoj při odhodu šipky) ... Přišlo to z ničeho nic v době kdy sem si myslel, že su skvěle připravenej a mám natrénováno... Ještě před zápasem sem v tréninku hrál poměrně krásný šipky a najednou sem se v zápase sekl. Hnus kterej nikomu nepřeju.

Říká se, že je to psychickej blok, taky je možný, že to je obrana Vašeho těla ... páč šipky sou jednostranná zátěž pro vaše tělo... a pokud u terče trávíte několik hodin denně je možné, že se tělo samo od sebe blokne (asi je dobré před tréninkem či zápasem se trochu protáhnout a třeba si vobčas zacvičit aby ste namáhali i druhou polovinu těla) Ale největší provinění určitě nese vaše hlava, takže jde převážně o psychiku.

Zkoušel jsem vše možné. Dát si pauzu, házet tenisák o zeď a chytat ho, házet rukou na prázdno bez šipky.... Důležitý bylo, ale to, že sem z šipek nevypadl... I když sem nemohl svému týmu pomoct po herní stránce v lize, furt sem s nima jezdil na zápasy, chodil na turnaje a hrál je a zkoušel trénovat. Vždycky sem věděl, že se chcu "vrátit" A někdy to bylo opravdu těžký... když Vás někdo porazí ve 14. kole a ještě u toho huláká na celou hospodu, že Vás dostal... no to je na soudnosti každýho jednotlivce... myslím, že by každej měl mít v sobě trochu úcty a pochopení k soupeři a je velký rozdíl mít radost z dobré hry a ze "skalpu" někoho kdo se trápí..

Já to nakonec přehrál na "sílu" každej den sem po práci stál asi 4-5h u terče a bušil do něj jak "hluchej do vrat". Po čase (měsíc dva) sem s uskokama na lajně dokázal zase hrát (i když s výkyvama) a mohl se pak zaměřit na styl. Myslím si totiž, že stabilita těla je pro šipky jedna z nejdůležitějších věcí... Při každém odhodu šipky, musí vaše hlava udílet spoustu informací a pokynů Vašemu tělu, takže pokud u odhodu poskakujete zaměstnáváte nevědomky vaši hlavu dalšíma úkolama (kdy poskočit kdy pustit šipku aby to navazovalo..) a děláte si to tím vlastně složitější ;)

jo a ještě jeden poznatek :D dartitis je asi jediná nemoc která se nedá přechlastat :D čím víc pijete tím víc ste při odhodu v křeči...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies, což jsou malé soubory, které ve Vašem počítači ukládají informace a jsou potřebné pro správné fungování stránek. Cookies můžete zablokovat v nastavení ve Vašem prohlížeči. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. [ Více informací o cookies ]

Beru na vědomí